Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, organów samorządów lokalnych i publicznych placówek ochrony zdrowia, a jego celem jest szerzenie profilaktyki HIV/AIDS oraz zwiększenie w społeczeństwie wiedzy o życiu z tym wirusem.
W roku 2019 w ramach tych obszarów Kapituła konkursu przygotowała następujące szczegółowe tematy Konkursu:
1. Prowadzona w przestrzeni publicznej i/lub nowych mediach edukacja osób młodych w jednym z dwóch obszarów:
a. Profilaktyka zakażeń HIV;
b. Ograniczenie stygmatyzacji i mowy nienawiści skierowanej przeciwko osobom żyjącym z HIV.
- Edukacja osób żyjących z HIV ze szczególnym uwzględnieniem jednego z dwóch kierunków:
a. Poprawa jakości życia związana ze zdrowiem zakażonych, w związku z misją UN AIDS 90-90-90 + 90;
b. Przeciwdziałanie chorobom towarzyszącym, których wpływ na ogólny stan zdrowia pacjenta rośnie wraz z wydłużaniem się przewidywanej długości życia osób seropozytywnych. - Edukacja w obszarze przedekspozycyjnej profilaktyki zakażeń HIV.
- Pogłębianie wiedzy Polaków o HIV i tym samym poszerzanie grupy testujących się w kierunku zakażenia tym wirusem ze szczególnym uwzględnieniem zwiększania wiedzy o zasadach funkcjonowania i lokalizacji Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych oraz Punktów Informacyjno-Konsultacyjnych.
Ostateczny termin składania zgłoszeń na konkurs upływa 28 czerwca 2019 r. Wybrane podmioty będą mogły otrzymać na realizację projektów kwotę w wysokości do 20 000 zł. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku 2019 r., a uroczyste wręczenie statuetek i przekazanie grantów odbędzie się na przełomie listopada i grudnia podczas warszawskich obchodów Światowego Dnia AIDS.
Szczegółowe informacje o konkursie grantowym, w tym regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie: www.Rozytywnieotwarci.p1