Zostań Małopolskim Liderem Przedsiębiorczości

Ruszył nabór w konkursie Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2019 r. To już IX edycja tego cyklicznego wydarzenia. Celem konkursu jest promocja działalności przedsiębiorstw społecznych, w tym organizacji pozarządowych – pokazanie najlepszych dobrych praktyk, zaprezentowanie podmiotów które łączą działalność gospodarczą z ważną misją społeczną.

Konkurs jak co roku organizowany jest w kilku kategoriach (o czym szerzej w załączniku). Wybieramy Małopolskiego Lidera Przedsiębiorczości Społecznej – czyli przedsiębiorstwo, które działa w Małopolsce już ponad 2 lata, ale także nagradzamy Debiut Roku (czyli podmiot, który działa min. 1 rok). W tych dwóch kategoriach brane pod uwagę są nie tylko twarde wyniki z działalności gospodarczej, ale przede wszystkim działania społeczne – aktywizujące pracowników i podopiecznych, działalność na rzecz społeczności lokalnych np. świadczenie ważnych usług dla mieszkańców czy rozwoju lokalnego.

Oprócz kategorii głównej, konkurs nagradza również najlepsze samorządy i firmy komercyjne, które współpracują z podmiotami ekonomii społecznej.  Ponadto, w tegorocznej edycji mamy nową kategorię, adresowaną do klubów i centrów integracji społecznej oraz warsztatów terapii zajęciowej i zakładów aktywności zawodowej. Samorządy mogą zgłaszać działające na swoim terenie podmioty reintegracyjne, rekomendując prowadzone przez nie działania aktywizujące.

W ramach Konkursu przewidziano nagrody w każdej kategorii. Są to przede wszystkim nagrody finansowe bądź rzeczowe, a także prawo do posługiwania się uzyskanym tytułem.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdą Państwo na profilu FB ROPS Kraków, aby być na bieżąco zachęcamy do polubienia: https://www.facebook.com/Ma%C5%82opolska-Ekonomia-Spo%C5%82eczna-2021787938047625/

• jpg opis
    Data dodania: 28 sierpnia 2019 14:13 Rozmiar pliku: 838 KB Pobrania: 7